Filtreeri postitusi

Emotsionaalset heaolu toetavad kingitused töötajate lastele jõuludeks

Jõuluaeg on aeg, mil jagatakse rõõmu ning üks suurepärane viis seda teha on valida tähendusrikas kingitus oma töötajate lastele. Kuigi kommid ja mänguasjad on alati populaarsed valikud, on olemas alternatiiv, mis ei too lastele ainult rõõmu, vaid aitab neil arendada olulist eluoskust - emotsionaalset intelligentsust - ning omandada baasteadmised oma vaimse tervise toetamiseks.

Loe lisaks

Intervjuu psühholoogiga: emade vaimne tervis

Esimesed soojad ilmad, õitsevad lilled ja emadepäev teevad meid kõiki veidi härdaks. Sotsiaalmeedias jagatakse pilte ja lugusid rõõmsatest hetkedest koos emade või lastega, meedias kirjutatakse emadusest ja televisioonis räägitakse tuntud emadega nende rollist emana. Emadus on naise elus kahtlemata tohutult eriline teekond, mida saadavad nii ülevad hetked kui ka rasked ajad. Kuidas navigeeruda läbi selle teekonna selliselt, et rasked ajad ei varjutaks ilusaid hetki igas päevas, sellest räägib psühholoog Rebecca Põldma (@remap_psychologist) allolevas intervjuus. Emade vaimne tervis on teema, mis meie hinnangul saab liiga vähe tähelepanu, kuid puudutab meid kõiki vähemal või suuremal määral.
Loe lisaks

Lapse jõukohane arendamine ja motiveerimine - intervjuu eripedagoogidega 

Lapsed arenevad üldjuhul iseenesest. Lapsevanema ülesanne on luua seda arengut toetav keskkond ning pakkuda lapsele jõukohaseid, kuid samal ajal arendavaid tegevusi. 

Rääkisime eripedagoogidega nende tööst, lapsevanema rollist lapse arendamisel, erinevatest äärmustest, laste motivatsioonist, ähvardamisest ja meelitamisest.

Loe lisaks

Arhiiv