Tere!

Tore, et oled jõudnud Nupu lehele ja tunned meie ja toodete vastu huvi! Oleme Dagmar ja Karol - kaks sõbrannat, kes on otsustanud õppimise nii lastele kui vanematele põnevaks teha. Pakume läbimõeldud ning tervikliku süsteemina toimivaid esteetilise välimusega õppevahendeid, mis võimaldavad lastel lõbusal viisil omandada laiapõhjalisi teadmisi, arendada loovust ja kasvatada õpihimu.
Foto: Oleg Hartsenko

Kuidas Nupu tooted alguse said?

Kui Dagmar hakkas oma 2-aastasele tütrele värve õpetama, ei leidnud ta tooteid, mis võimaldaksid seda loovalt ja kaasatult teha. Seejärel otsustas ta osta värvilised paberid, teha ümbrikud, lõigata paberitest huvitavad kujud ning lasta lapsel kujundid vastava värviga ümbrikusse viia. Et kõik kohad pabereid täis ei oleks, otsustas ta ümbrikud kinnitada mõne tugevama aluse peale. Siis tuli mõte, et selline toode võiks olla esteetilisem ja korrektsem ning kui juba endale vajalik ja ilus toode teha, võiks neid ka teistele pakkuda. Dagmar pöördus oma sõbranna Karoli poole, kes omab trükitööstuses pikaajalist kogemust ning ei ütle kunagi ära heast arenguvõimalusest.  Mitmete arutelude tulemusel jõudsimegi mitmefunktsioonilise magnettahvlini - et toote abil saaks õpetada mitmeid oskusi ja teadmisi erinevates vanusegruppides lastele ning see oleks ka vastupidav ja kauakestev.

Miks soetada lapse arendamiseks just Nupu arendavad mänguasjad?
 • Esteetilisus - toode sobib erinevatesse interjööridesse ja toimib ka sisustuselemendina.
 • Terviklikkus - süsteem, mis kasvab koos lapsega. Üks toode, palju kasutusvõimalusi. Läbimõeldud sisu ja tootedisain (sh komplektide säilitusvõimalused).
 • Unikaalsus ja uudsus - taolisi mitmefunktsionaalseid õppesüsteeme, mis koosnevad magnettahvlist, postritest ja magnetitest, meile teadaolevalt ei ole.
 • Pidev tootearendus - olemasolevale magnettahvlile saab kerge vaevaga, kiiresti ja väikeste kuludega pidevalt uusi plakatite ja magnetite teemakomplekte juurde tuua.
 • Lõbus kaasatus - tekitab lastes huvi, hoiab lapsed kauem fokusseerituna ning kaasatud õppimine aitab uutel teadmistel paremini kinnistuda.
 • Mitmekülgsus - võimaldab lapsel omandada erinevaid teadmisi, samuti arendab motoorseid oskusi.
 • Pikk kasutusiga - sobib erinevas vanuses lastele. Eriti hea on toode peredele, kus on kasvamas erinevas vanuses lapsed, iga laps saab nuputada talle eakohase komplekiga.

Miks on Nupu tahvel ja postrid majakujulised?

Lisaks sellele, et taoline kuju on lihtsalt ilus ja äge, on see ka sümboolse tähendusega. Maja sümboliseerib inimese terviklikku intellektuaalset arengut. Selleks, et ehitada suur ja vastupidav maja, on oluline oskuslikult laduda tugev vundament. Nupu toodete eesmärk on aidata kaasa laste intellektuaalsele arengule kriitilises eas. Aju arhitektuur (ingl k Brain Architecture) on Harvardi Ülikooli (Harvard University Center of the Developing Child) teadlaste poolt arendatud kontseptsioon, kus käsitletakse laste kogemusi noores eas, mis mõjutavad inimaju arengut ja mõju õppimisele, käitumisele ja tervisele kogu elu vältel.

Mida peame oma tegevustes oluliseks?

Kõik meie väärtused kajastuvad nii meeskonnaliikmete isiklikul kui ka organisatsiooni toimimise tasandil, samuti toodete arendamisel ja tootmisel ning klientidele pakutavas.

 • Loovus

Meie ettevõtte olulisim väärtus. Loovusest on meie tooted alguse saanud ning ühtlasi on see üks tähtsamaid oskusi, mida oma toodetega lastes arendada soovime.

 • Terviklikkus

Meie tooted on terviklikud nii sisus kui ka vormis. Õppimissüsteem kasvab koos lapsega ning võimaldab arendada erinevaid oskusi ja teadmisi. Toodete disain on samuti läbimõeldud ja terviklik - tahvel võimaldab hoiustada erinevate teemadega plakateid ning magneteid ühes kohas

 • Rõõm arengust

Peame oluliseks, et pidev arenemine oleks põnev ja huvitav nii töötajatele, organisatsioonile kui ka klientidele ja meie toodete kasutajatele (lastele). Õppimine ei tohi olla tüütu kohustus.

 • Koostöö

Usume, et ühiselt tegutsedes jõuab kaugemale. Õpime pidevalt ümbritsevatelt inimestelt, tarnijatelt, partneritelt. Oleme avatud erinevateks koostööprojektideks. Meie tooted võimaldavad vanemal ja lapsel koos tegutseda.

Kus Nupu tooted valmivad?

Nupu arendavad mänguasjad valmistatakse ja komplekteeritakse Eestis. Kasutame kvaliteetseid tooraineid ning eetilisi partnereid.