Nupu on VISA She's Next programmi üks võitjatest

Blogi

Kommenteeri
Visa korraldas eelmise aasta sügisel Baltimaades esmakordselt välja naisettevõtjatele suunatud konkursi "She's next". Laekunud 2500 avaldusest valiti välja 4 ettevõtet. Eesti ettevõtetest osutus võitjaks Nupu. Lisaks pälvisid auhinna kaks ettevõtet Lätist ning üks Leedust.
Programmi She's Next eesmärk on suurendada naisettevõtjate nähtavust ja parandada nende juurdepääsu rahastusele. Lisaks 10 000-eurosele kasvurahale ja 5000-eurosele turundustoetusele saavad neli võitjat aasta aega osaleda IFundWomeni kaudu toimuvas ärinõustamises

Kasvuraha taotlemiseks Eestis pidi ettevõte olema siin registreeritud, tegutsenud vähemalt ühe aasta, omama digitaalset või füüsilist tegevuskohta ning kuuluma vähemalt 51 protsendi ulatuses naisele. 30. septembril lõppenud kandideerimisvoorus saabus palju taotlusi üle terve Eesti.

Kohalik Visa žürii valis Balti riikides välja neli kasvuraha saajat. Eestis pälvis kasvuraha arendavaid mänguasju tootev Nupu Learning, mille omanikud on kolme lapse ema Dagmar Kork ja tema sõber Karol Karu, kel on kaks tütart.

Ettevõtmine kasvas välja Dagmar Korgi soovist oma lapsele värve õpetada. Nimelt ei leidnud Kork oma lapsele värve õpetama hakates tooteid, mis võimaldaksid seda teha loovalt ja kaasahaaravalt. Nupu kaubamärgi peamised tooted on magnettahvlitel põhinevad õppekomplektid, mis on samaaegselt nii lõbusad kui ka õpetlikud.

Balti riikides käivitus She’s Nexti algatus koos Luminoriga eelmisel aastal. Lätis pälvisid kasvuraha kaks ettevõtet: vintage-riideid müüv Northern Grip ja Rume Kids, mis on keskendunud kvaliteetsele ja keskkonnasõbralikule lastemööblile. Leedu kasvuraha võitis Bosaddo, mis toodab professionaalsete balletitantsijatele soojendusriideid.

She’s Next on uusim Visa algatustest, mis keskenduvad soolisele võrdõiguslikkusele ja kaasamisele. Programm käivitus esmakordselt Baltikumis ja Põhjamaades eelmise aasta augustis, kuid seda on ellu viidud ka mujal maailmas, näiteks USA-s, Kanadas, Poolas ja Iirimaal. Alates 2020. aastast on Visa She’s Nexti algatuse abil toetanud naisettevõtjaid kokku 2,87 miljoni dollariga.

Kasvuraha kasutab Nupu ekspordiga alustamiseks, et koduturul soojalt vastuvõetud tooted jõuaksid ka muudes riikides lapsi rõõmustama ning et ettevõte saaks kasvada ja uusi töökohti luua.

Nupu algusest ning programmi kandideerimisest saad lähemalt lugeda VISA-le antud interjuust.Lisa kommentaar

Email again: